Monika, aká bola tvoja cesta k zdravej strave?

Cez moje vlastné telo. Žila som veľmi nezdravým životným štýlom – reštaurácie rýchleho občerstvenia, veľa sladkostí, víkendové ponocovanie, alkohol, cigarety… A tak mi telo dalo odpoveď. Prišli zdravotné problémy, pred ktorými som už nemohla zatvárať oči. Tri operácie, 9 liekov denne a iba 20-ročné telo. Vo veľmi nízkom veku začalo toto telo vypovedať funkcie. Lekári si ma prehadzovali, všetci mi dávali iba náplasti na moje problémy, no nik ma v skutočnosti neliečil. Tak som moje strasti jedného dňa zobrala do vlastných rúk a začala študovať ako sa uzdraviť inou cestou, než farmakologickou. No a najviac sa písalo v tom období o strave a jej liečivých schopnostiach. Už po malých úpravách jedálnička som začala cítiť pozitívny efekt. Tak ma to fascinovalo, že som sa vrhla do toho bezhlavo a vyskúšala všetky možné výživové odporúčania a smery. Až sa jedného dňa telo uzdravilo. Ľudia okolo mňa sa ma začali pýtať, čo to, ako to…?? A tak som začala odovzdávať svoje poznanie ďalej. Najprv iba medzi priateľov, potom som si vytvorila blog a nakoniec sa stalo moje hobby mojou prácou a dnes pomáham iným strateným dušiam nájsť ich cestu k zdraviu.

Existuje podľa teba univerzálna zdravá strava pre každého?

Po všetkých tých rokoch štúdia a práce s chorými ľuďmi môžem povedať, že rozhodne nie. Všetci sme tak jedineční, každí máme svoj unikátny životný príbeh, že by to bolo absolútne nezodpovedné pristupovať k ľuďom ináč než individuálne. To, čo niekomu robí dobre, môže druhému spôsobiť vážne zdravotné problémy. Samozrejme, že sú potraviny, ktoré sú skrátka nevhodné pre kohokoľvek – ako napr. biely cukor či potraviny s množstvom konzervantov a toxických látok. Keď nastavujem jedálniček pre klienta, vždy musím zvážiť komplexne jeho život a zdravie – vek, pohlavie, prácu, anamnézu, prečo prišiel, sezónu, krvnú skupinu, preferencie, alergie, atď. Ani jeden výživový smer z môjho pohľadu nespĺňa všetky kritéria. Aj preto som sa rozhodla študovať celostný prístup k výžive a zdraviu a vytvárať žiadaný obraz ako puzzle. Kúsok zobrať z čínskej medicíny, kúsok z makrobiotiky, niečo zo surovej stravy, krvných skupín, delenej stravy, vegetariánstva a iných nutričných oblastí.

Je naozaj zdravá strava až taká dôležitá? Nepreceňujeme ju? Nestačí napr. viac športovať?

Naše telo zo športu výživné látky nezíska. Behaním nedodáte do tela sacharidy, bielkoviny, vitamíny či enzými. Skrátka z niečoho to naše telo musí žiť a väčšinou zo vzduchu a z lásky to ide iba krátkodobo 🙂 Napriek „boomu zdravej stravy“ ľudia stále podceňujú silu potravín. Či v tom negatívnom zmysle, keď nám strava dokáže spôsobiť zdravotné problémy, alebo v tom pozitívnom, keď sa stáva liekom, ktorý užívame 3-krát denne. Z pohľadu čínskej medicíny naša slezina čerpá z príjmanej stravy esenciu, ktorú následne pretvára na krv a energiu či. No a tie ovplyvňujú všetky naše orgány v tele. Tak sa môžete rozhodnúť, akú kvalitnú krv či energiu si vlastne vytvoríte?!

S akými problémami sa stretávaš najčastejšie, prečo ťa ľudia vyhľadávajú, s čím im môžeš pomôcť?

Väčšinou ku mne prídu, keď už majú vážne zdravotné problémy. Väčšina Slovákov má tráviace problémy, od bežnej zápchy, nadúvania, zvýšenej plynatosti, až po tie závažnejšie ako je celiakia, cronhova choroba, ulcerózna kolitída či momentálne veľmi rozšírená histaminová intolerancia. Ženy trápia okrem toho najmä menštručné problémy, či ťažkosti urogenitálneho traktu a pohybového aparátu. No a samozrejme chcú schudnúť. Mužov zase trápia hlavne srdcovo-cievne ochorenia, ako vysoký krvný tlak či cholesterol. Všetkým týmto ťažkostiam sa dá správne zvolenou stravou predchádzať a väčšinu z nich aj liečiť, prípadne aspoň znížiť príznaky ochorenia. Bola by som rada, keby ľudia prichádzali kvôli prevencii, no bohužial to tak nie je. A myslím, že ani tak skoro nebude.

Káva – áno, či nie? Ja osobne si bez šálky kávy neviem predstaviť ani jeden deň…

Nooo, myslím, že ťa nepoteším, ale káva by naozaj nemala byť každodenným nápojom. Jej dlhodobá pravidelná konzumácia môže mať na telo veľmi vážne negatívne následky. Z pohľadu čínskej medicíny má káva silne vysušujúci a prehrievajúci efekt. Čo to znamená v praxi? Prehrieva nám žalúdok, následkom čoho vznikajú rôzne tráviace problémy, ako pálenie záhy, žaludočné vredy, gastritída či nechuť k jedlu. Okrem toho, káva vyšťavuje našu životnú energiu v obličkách, následkom čoho sme ešte viac unavení než pred jej konzumáciou. Takisto vysušuje našu pokožku, pľúca a hrubé črevo. Káva by mala byť konzumovaná ako niečo výnimočné, rozhodne nie ako stimulant na doplnenie energie. Na to sú oveľa lepšie zdroje.

A aké sú teda tie lepšie zdroje?

Ja som zástancom toho, že energia by sa nemala dobíjať až keď už nevládzeme, ale mala by sa dodávať do nášho tela postupne a stále. Kvalitnou stravou (a samozrejme aj mnohými inými prostriedkami) to presne môžete dosiahnuť. Najlepším zdrojom energie sú z potravín rozhodne celé zrná. V minulosti sa veľa používali, no dnes používame skôr produkty z nich, ako je chleba, cestoviny, či rôzne múky. Celé zrná sú komplexnými potravinami a sú zároveň zložitými cukrami, t.j. energia z nich sa rozklada postupne a plynulo. Žiadne šialené výkyvy ako je to pri jednoduchom cukre. A z nich si môžete dať napr. aj tú kávu, t.j. kávu obilnú.

Aké robíme najčastejšie chyby v stravovaní?

Je náročné zhrnúť to pár vetami, nakoľko tých chýb je veľmi veľa a aj preto rada na túto tému prednášam, čo môžu čitatelia zažiť aj na tohtoročnom žilinskom festivale Harmonia festival. Všetko sa to začína hneď tým, že si jedlo nevážime a do seba ho doslovne nahádžeme. Tam sa môžu začínať mnohé zo zdravotných problémov. Okrem toho je dnes boom rôznych nových výživových smerov, ktoré zachádzajú do extrémnosti a ľudia ich nasledujú. Častokrát sa stretávam s tým, že si kvôli tomu ešte so zdravím pohoršia. Ďalej sú to nesprávne kombinácie jedál, konzumácia nadmiery tukov či bielkovín, ignorovanie vlastného tela a signálov, ktoré nám dáva, či konzumácia nutrične prázdnych potravín.

Rozhovor je publikovaný v skrátenej verzii. Viac o Monike Balko na www.cestapoznania.sk a tiež na prednáške počas 3. ročníka HARMÓNIA Festivalu v Žiline, 19. a 20. októbra 2018